Odwołujemy zajęcia w ramach DFN 2024!

W związku z zagrożeniem powodziowym obowiązującym od dnia 15.09.2024 r. we Wrocławiu jesteśmy zmuszeni do odwołania z dniem 17.09.2024 r. wszystkich zajęć realizowanych w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery UWr w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.  Ta trudna decyzja podyktowana jest położeniem Zakładu na terenie zagrożonym oraz koniecznością przygotowania budynku na ewentualne zalanie.

Zapraszamy do umawiania się na zajęcia prowadzone w ramach Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL po ustabilizowaniu sytuacji w mieście. Przypominamy, że wykłady i warsztaty prowadzimy zarówno w ZKiOA przy ul. Kosiby 8 we Wrocławiu oraz bezpośrednio w placówkach oświatowych. Czas trwania projektu dobiega końca, toteż warto mieć to na uwadze przy wyborze terminu spotkania. Do grudnia 2024 r. zapraszamy na zajęcia:

• “Czy zje nas smog?” – wykład dla najmłodszych (przedszkole, klasa 0-3),

• “Komin-morderca?” – wykład dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,

• “Kopciuchy i kominki – co na to uchwała antysmogowa? – wykład dla uczniów szkół ponadpodstawowych,

• “Pogoda a jakość powietrza” – warsztaty komputerowe lub wykład dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,

• “GIS w pomiarach jakości powietrza” – warsztaty komputerowe lub wykład dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.