Poznajemy by chronić – Festyn w Trzebnicy

W poniedziałek 23 września 2024 roku wzięliśmy udział w Festynie Naukowym, który został zorganizowany w ramach prowadzonego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy ciekawego projektu pt. “Poznajemy by chronić”. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych inspirowanych przyrodą parku szkolnego, pokaz różnych sposobów pozyskiwania energii oraz wystawę prezentującą efekty warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu. Nie zabrakło również spotkań z uczniami. Z klasami pierwszymi spotkaliśmy się na zajęciach “Czy zje nas smog?”, natomiast 7 i 8-klasiści wysłuchali wykładu pt. “Komin-morderca?”. Mieliśmy również okazję przedstawić nauczycielom nauczania wczesnoszkolnego pomysł na poprowadzenie lekcji z najmłodszymi nt. “Jak rozmawiać z dziećmi o jakości powietrza?”. Wizytę w Trzebnicy zakończyliśmy na spotkaniu z mieszkańcami, na którym opowiedzieliśmy o jakości powietrza w mieście. Łącznie w naszych zajęciach wzięło udział 199 uczniów, nauczycieli i mieszkańców Gminy Trzebnica!

Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy dziękujemy za zaproszenie i życzymy sukcesów przy realizacji kolejnych projektów!