III edycja konkursu “Pogoda na smog…”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji konkursu “Pogoda na SMOG, czyli o tym, kiedy i dlaczego jakość powietrza jest zła”, realizowanego w ramach Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL. Pierwsza edycja odbyła się w trakcie Dolnośląskiego Festiwali Nauki i cieszyła się dużym zainteresowaniem – podsumowanie znajdziecie na naszej stronie. Już w przyszłym tygodniu w drugiej edycji konkursu wezmą udział uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

O konkursie

Jak problem jakości powietrza wyglądał kiedyś, a jak wygląda dzisiaj? Jak pogoda wpływa na jakość powietrza? Dlaczego czasem „można zawiesić w powietrzu siekierę”, a czasem powietrze jest krystalicznie czyste? Czy w górach można odetchnąć swobodnie? Co mają z tym wspólnego inwersje temperatury? Co to jest pogoda wyżowa i jak wpływa na jakość powietrza? A czego spodziewać się po niżach? Na te pytania z pogranicza meteorologii, klimatologii i ochrony atmosfery postaramy się odpowiedzieć na naszych zajęciach. Zajęcia nawiązujące do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości zostaną prowadzone z wykorzystaniem platformy e-learningowej MOOC LIFE-MAPPINGAIR/PL, tak więc uczestnicy będą mieli również okazję wzbogacić swoje kompetencje cyfrowe. Zajęcia zakończone będą konkursem z atrakcyjnymi nagrodami z wykorzystaniem platformy Kahoot.

Zajęcia połączone z konkursem odbędą się w dniu 25.10.2024 r. w godz. 9:30-12:00 na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Wojciecha Cybulskiego 32 we Wrocławiu, sala 503 (V piętro). Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu konkursu.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół średnich. Zgłoszenia całych klas mogą dokonać nauczyciele wysyłając maila na adres: mappingair@uwr.edu.pl lub telefonicznie: +71 348 54 41 w godz. 8:00-15:00. Na zgłoszenia czekamy do 21.10.2024 r.!

Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest:

Powyższe dokumenty (certyfikat i zgodę) nauczyciel przekazuje Organizatorowi przez rozpoczęciem zajęć.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!!

Regulamin konkursu Pogoda na smog-III edycja

Załącznik nr 1 – formularz zgłoszeniowy dla uczestników niepełnoletnich

Załącznik nr 2 – formularz zgłoszeniowy dla uczestników pełnoletnich

Konkurs “Pogoda na SMOG, czyli o tym, kiedy i dlaczego jakość powietrza jest zła” organizowany jest w ramach projektu pt. “Czy wiesz czym oddychasz?” – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza, LIFE-MAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.