Czy zje nas smog? – wykład edukacyjny dla szkół i przedszkoli

Czy jakość powietrza, którym oddychamy naprawdę jest taka zła jak słychać w wielu przekazach medialnych? Czy należy się bać zanieczyszczeń powietrza? Co jest głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza – przemysł, samochody, czy palenie w piecu? Czy SMOG to fakt, czy mit? Gdzie powietrze jest gorsze – w dużych miastach i aglomeracjach, czy w mniejszych miejscowościach? Czy zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie? Jaki jest ten wpływ?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas zajęć pt. „Czy zje nas SMOG?” poświęconych problematyce jakości powietrza, realizowanych w ramach naszego Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL “Czy wiesz czym oddychasz- kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza”.

Na zajęcia zapraszamy najmłodszych – przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery, chętnie odwiedzimy też Państwa placówkę.

W celu umówienia terminu wykładu zapraszamy do kontaktu mailowego mappingair@uwr.edu.pl