Konkurs plastyczny stwórz “SMOGOLUDA”

O KONKURSIE

Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 1-3 placówek oświatowych, z Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego oraz Miasta Bydgoszcz. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie stwórz “SMOGOLUDA”.

Hasło przewodnie konkursu “Smog nas zje! O nie…”

Konkurs polega na stworzeniu figury, rzeźby, pracy przestrzennej przedstawiającej tytułowego „Smogoluda”. Wykonana figura smogoluda ma ilustrować zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza (negatywne oddziaływania zanieczyszczeń powietrza na środowisko, zdrowie i życie człowieka). Może się też odnosić do składników “smogu” takich jak sadza, dwutlenek siarki, ozon, tlenki azotu, czy źródeł zanieczyszczeń powietrza, odpowiedzialnych za powstawanie smogu. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczeń powietrza.

FORMA PRACY KONKURSOWEJ

Prace konkursowe muszą spełniać następujące kryteria:

Smogolud” : figura przestrzenna, wykonana z surowców wtórnych lub produktów naturalnych (wymóg konkursu), użycie kleju i innych materiałów niebędących surowcami wtórnymi/naturalnymi, dozwolone tylko do montażu komponentów figury.

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW

Zegarki smart watch Garmin Forerunner 235
Aparaty Fuji Film Instax Mini
Słuchawki JBL Live 400 BT

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONKURSIE

Ze względu na ograniczenia związane z epidemia COVID, praca będzie oceniana w oparciu o nadesłaną dokumentacje zdjęciową. Autor przedstawia 4 zdjęcia obligatoryjne figury: z przodu, z boku, z drugiego boku, z tyłu plus zdjęcie dodatkowe, autorskie (“najlepszy profil”), zdjęcie dodatkowe nie jest obowiązkowe. Dodatkowo autor przedstawia zdjęcie surowców/materiałów, z których wykonał dzieło. Ponadto praca musi być opatrzona tytułem i krótkim opisem.

ADRES MAILOWY DO WYSŁANIA PRAC

Wrocław i całe województwo dolnośląskie

Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat konkursu:
Katarzyna Rutkowska, tel. 71 348 54 41 wew. 301 kom.697333630
e-mail: mappingair@uwr.edu.pl

Miasto Bydgoszcz

Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat konkursu:
Beata Brzozowska-Michałek, tel. 52 58 58 217,
e-mail: beata.brzozowska@um.bydgoszcz.pl

TERMIN

Termin nadsyłania zdjęć prac konkursowych upływa 5.02.2021

REGULAMIN KONKURSU

Miasto Wrocław i Dolny Śląsk

Regulamin Wrocław

Załącznik nr 1 do druku Zgoda Rodziców uczestnika konkursu

Plakat do POBRANIA Wrocław i całe województwo dolnośląskie

Miasto BYDGOSZCZ

Regulamin Bydgoszcz

Załącznik nr 1 do druku Zgoda Rodzica uczestnika konkursu

Plakat do POBRANIA Bydgoszcz

Konkurs stwórz “SMOGOLUDA” organizowany jest w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPING/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.