O uchwałach antysmogowych

Zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego jest obecnie jednym z najważniejszych problemów środowiskowych w Polsce. W ostatnich latach podejmowanych jest coraz więcej inicjatyw, w których działania na rzecz czystego powietrza odgrywają znaczącą rolę, m.in. zostały wprowadzone uchwały antysmogowe wprowadzające ograniczenia w zakresie użytkowanych instalacji i stosowanych w nich paliw stałych.

Zagrożeniem dla efektywnej wymiany źródła ogrzewania na ekologiczne może być brak zainteresowania mieszkańców oraz brak możliwości finansowych pozwalających na realizację inwestycji. Dlatego tak istotne są prowadzone kampanie edukacyjne, połączone z szeroką i elastyczną ofertą instrumentów finansowych i innych mechanizmów wsparcia mieszkańców. Nadrzędnym celem tych działań jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłu oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery głównie z indywidualnych systemów grzewczych.

Co to są uchwały antysmogowe i jakie ograniczenia wprowadzają? Dlaczego warto wymienić kopciucha i zainwestować w termomodernizację domu? Z jakich dofinansowań do wymiany źródła ogrzewania i dodatków osłonowych można skorzystać? Dlaczego tak ważne jest prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych społeczeństwa? Na te pytania odpowiemy podczas kursu e-learningowego „O uchwałach antysmogowych” dostępnego na stronie https://mooc-life.e-science.pl/courses/course-v1:WCSS+WCSS11+2022_01/about.

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych problematyką jakości powietrza.

Jak korzystać z naszych kursów? Tego dowiecie się z Instrukcji korzystania z platformy e-learningowej.