Bydgoska edycja konkursu “Nie tylko płuca!” rozstrzygnięta!

Z ogromną radością informujemy o wynikach bydgoskiej edycji konkursu plastycznego „Nie tylko płuca!” organizowanego w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFEMAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się w dniu 07 czerwca 2022 roku w siedzibie Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 2. Jury obradowało w składzie:

Justyna Żywiecka – Pracownia „Tudzież rękodzieło”
Krystyna Karpińska – Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli
Łukasz Karpiński – Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska
Marta Krawczyk – Biuro Komunikacji Społecznej

W konkursie udział wzięli uczniowie 34 bydgoskich placówek oświatowych. Na konkurs napłynęło 129 prac konkursowych w tym:

• 33 prace plastycznych w technice dowolnej z I kategorii wiekowej (kl. 0 – I)
  • 46 prac plastycznych w technice dowolnej z II kategorii wiekowej (kl. II – IV)
  • 35 plakatów z III kategorii wiekowej (kl. V – VIII)
  • 3 komiksy z II kategorii wiekowej (kl. II – IV)
  • 1 komiks z III kategorii wiekowej (kl. V – VIII)
  • 3 fotografie
  • 4 reportaże
  • 2 filmy krótkometrażowe z III kategorii wiekowej (kl. V – VIII)
  • 2 filmy krótkometrażowe z IV kategorii wiekowej (szkoły ponadpodstawowe)

Komisja Konkursowa oceniła prace uwzględniając następujące aspekty:

• zgodność z hasłem konkursowym;
  • trafność tytułu pracy;
  • czytelność przekazu;
  • pomysłowość;
  • walory artystyczne;
  • twórcze podejście do zagadnienia;
  • estetyka wykonania (dokładność i staranność wykonania prac itp.).

Postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

PRACA PLASTYCZNA W TECHNICE DOWOLNEJ – I KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE – Lena Pietrzycka, lat 6 – Przedszkole nr 66 w Bydgoszczy za pracę pt. „Nie tylko płuca”
II MIEJSCE – Maciej Musolf, lat 6 – Przedszkole nr 19 w Bydgoszczy za prace pt. „Nie zatruwajcie powietrza, chcę być zdrowy!”
III MIEJSCE – Filip Morawski, lat 6 – Przedszkole nr 70 „Stokrotka” w Bydgoszczy za pracę pt. Sowy mądre głowy, nie mogą mieć dziecka przez dym smogowy!”
WYRÓŻNIENIE – Uliana Frantsuzova, lat 6 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bydgoszczy za prace pt. „Zdrowa planeta Ziemia, to weselszy i zdrowszy człowiek”
WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Skorupa, lat 6 – Przedszkole nr 66 w Bydgoszczy za pracę pt. „Nie tylko płuca”

PRACA PLASTYCZNA W TECHNICE DOWOLNEJ – I KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE – Mateusz Woźniakowski, lat 10 – Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy za pracę pt. „Nie tylko płuca”
II MIEJSCE – Kornelia Piskrzyńska, lat 11 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy za pracę pt. „Płód w maseczce”
III MIEJSCE – Teresa Krawczyk, kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 44 w Bydgoszczy za pracę pt. „Ziemi
i jej natura”
WYRÓŻNIENIE – Szymon Grundkowski, lat 10 – Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy za pracę pt. „Nie tylko płuca”
WYRÓŻNIENIE – Maria Wasilewska, kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 44 w Bydgoszczy za pracę pt. „Dbaj o Ziemię”
WYRÓŻNIENIE – Maria Błaszak, lat 10 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy za prace pt. „Smok smogu”

PLAKAT – III KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE – Anna Dembińska, lat 13 – Szkoła Podstawowa nr 44 w Bydgoszczy za plakat pt. „Nie tylko płuca”
II MIEJSCE – Paula Socha, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 44 w Bydgoszczy za plakat pt. Oddycham tym co mama”
III MIEJSCE – Kamila Połeć, lat 14 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy za plakat pt. „Serce z kryształu”
WYRÓŻNIENIE – Maja Przybylska, lat 14 – Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy za plakat pt. „Nie tylko płuca”
WYRÓŻNIENIE – Iga Porażyńska, lat 12 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy za plakat pt. „Dość smogu!”
WYRÓŻNIENIE – Emilia Żeglarska, lat 13 – Szkoła Podstawowa nr 38 w Bydgoszczy za plakat pt. „Nie tylko płuca”

KOMIKS – II KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE – Maja Lewandowska, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 48 w Bydgoszczy za komiks pt. „Nie tylko płuca”
II MIEJSCE – Oliwia Olejniczak, lat 9 – Zespół Szkół nr 16 w Bydgoszczy za komiks pt. „Dobre rady Ekoduszka”