Made in Wrocław 2022

18 października 2022 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyły się targi Made in Wroclaw. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: “Future Mindset”, czyli nastawienie na przyszłość. Zaprezentowano cztery strefy tematyczne, które należą do inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska czyli obszarów, które będą rozwijane w regionie przez najbliższe lata:

  • Przemysł 4.0
  • Życie napędzane technologią
  • Auto-Moto-Aero-Space
  • Zielony ład

Uniwersytet Wrocławski reprezentowany był przez Centrum Transferu Technologii wraz z Zespołem projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL. Informacyjno-edukacyjny projekt pt. „Czy wiesz czym oddychasz – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza” idealnie wpisał się w strefę tematyczną Zielony Ład, ponieważ łączy w sobie aspekty naukowe (prognozowanie jakości powietrza, pomiary jakości powietrza) oraz praktyczne, wychodząc naprzeciw aktualnym problemom środowiskowym i oczekiwaniom społecznym, takim jak poprawa jakości powietrza czy powszechny dostęp do wiarygodnej informacji o zanieczyszczeniach powietrza w miejscu zamieszkania.

„Zaproponowane podejście do działań edukacyjnych, wykorzystujące najnowsze zdobycze nauki, umożliwia znaczne wzbogacenie procesu edukacyjnego i zwiększenie wiarygodności prezentowanych treści – możemy wszak odnosić się nie tylko do teorii, ale również, dzięki naszym prognozom i wynikom pomiarów – do zapisu rzeczywistych procesów i zjawisk dziejących się w najbliższym otoczeniu, tu i teraz. Co ważne, z tych narzędzi może korzystać każdy – są one ogólnie dostępne, cały czas prowadzone są prace nad ich rozwojem.” – wyjaśnił dr Tymoteusz Sawiński, Kierownik Projektu.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia.