Jak zmierzyć jakość powietrza i co z tego wynika? Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W ostatnich czasach słyszymy wiele o SMOGU, zwłaszcza o tym zimowym, ale czasami również o letnim. Słyszymy o zagrożeniach z nim związanych, chcemy też coraz częściej wiedzieć, jaka jest jakość powietrza w naszej okolicy. Często pojawiają się również alarmistyczne komunikaty, że “stężenie SMOGU sięga niebotycznych wartości!!!”.

Ale skąd to wiadomo? Jak mierzy się jakość powietrza? Jaka jest różnica, między urządzeniami profesjonalnymi, działającymi w sieciach pomiarowych (i często bardzo drogimi), a tymi tańszymi, które każdy z nas może kupić i zawiesić koło domu? Co wynika z tych pomiarów? Jak je możemy interpretować?

To właśnie spróbujemy wyjaśnić w najbliższą sobotę, tj. 11 maja 2024 r. podczas wydarzenia organizowanego w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, na które chcemy Państwa zaprosić.

Spotykamy się w godzinach 10.00 – 12.00 lub 12.00 – 14.00 w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kosiby 8 we Wrocławiu.

Każde spotkanie obejmuje wykład wprowadzający i zwiedzanie naszego Obserwatorium oraz pracującego w nim unikalnego instrumentarium do pomiarów zanieczyszczeń powietrza.

Warto dodać, że Obserwatorium Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery zlokalizowane jest w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego i ZOO, tak więc wizytę można połączyć z fajnym sobotnim spacerem!

Wstęp wolny!

Więcej o samym wydarzeniu na stronie: https://20lat.eu/znajdz-atrakcje-dla-siebie/inne/jak-zmierzyc-jakosc-powietrza-i-co-z-tego-wynika