Wystawa prac plastycznych we Wrocławiu

Czy wiecie, że nasz projekt trwa już od 2019 roku? Przez te lata staraliśmy się oswoić i edukować społeczeństwo w różnych tematach związanych z jakością powietrza. Do tego celu wykorzystaliśmy wiele różnych sposobów, a jednym z nich były konkursy plastyczne „Młodzi reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza”, które miały zachęcić dzieci i młodzież do głębszych rozważań w tym temacie.

Pierwsza edycja konkursu, w której staraliśmy się zwrócić uwagę na podstawowe problemy z jakością powietrza i po prostu byliśmy „Na tropie czystszego powietrza”, zorganizowana została w 2020 roku. W kolejnej dość trudnej edycji, gdyż przeprowadzonej w 2021 roku, w warunkach pandemii i lockdownu, najmłodsi mieli odpowiedzieć na pytanie „Co z tym powietrzem?”. W 2022 roku, w kolejnej części konkursu, staraliśmy się pokazać wpływ jakości powietrza na zdrowie i podkreślić, że „Nie tylko płuca!” chorują.

Mimo, że od ostatniej edycji konkursu minęło już sporo czasu. To właśnie teraz, w ważnym momencie dla Województwa Dolnośląskiego (Przecież to już od 1 lipca 2024 w naszym województwie nie będzie można używać pozaklasowych „kopciuchów”!) chcielibyśmy Was zaprosić na wystawę wybranych prac, które powstały w ramach dolnośląskich edycji konkursu.

Wystawa będzie dostępna w ZOO Wrocław do 30 czerwca 2024! Prace zobaczycie w Afrykarium, przy akwarium z pingwinami! Od 17 czerwca do 1 lipca 2024 roku prace będą prezentowane również w kinie „Nowe Horyzonty”, na poziomie I piętra, a w lipcu 2024 roku prace będzie można zobaczyć również w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego!

Serdecznie zapraszamy!