KONKURS! Co z tym powietrzem?

UWAGA AKTUALIZACJA!!!

Wydłużono termin nadsyłania prac w Bydgoszczy do 21 maja 2021.

Wydłużono termin nadsyłania prac w województwie dolnośląskim do 4 czerwca 2021.

O KONKURSIE

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego i Miasta Bydgoszcz do udziału w II Edycji konkursu Młodzi reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza. Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu brzmi Co z tym powietrzem?

Powietrze to jeden z najważniejszych elementów naszego środowiska. Potrzebują go ludzie, rośliny i zwierzęta. Tymczasem coraz częściej dostrzegamy, że powietrze wokół nas jest zanieczyszczone, a główną tego przyczyną jest niska emisja, czyli dymiące kominy naszych domów i samochody.

Pokażcie nam, jakie powietrze Was otacza, jak się z tym powietrzem żyje, co wpływa na jego jakość, w jaki sposób tą jakość poprawić oraz jak walczyć z niską emisją.

KATEGORIE KONKURSOWE

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

I kategoria – dzieci w wieku szkolnym klasy 1 – 4
II kategoria – dzieci i młodzież w wieku szkolnym klasy 5 – 8
III kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych

FORMY PRAC KONKURSOWYCH

• Praca plastyczna w technice dowolnej (np. rysunek, malarstwo, grafika, kolaż,wycinanka) forma konkursowa przeznaczona dla I i II kategorii wiekowej.
  • Komiks dla I i II kategorii wiekowej
  • Plakat dla I i II kategorii wiekowej
  • Fotografia dla III kategorii wiekowej
  • Reportaż dla III kategorii wiekowej
  • Film krótkometrażowy dla III kategorii wiekowej

UWAGA szczegóły dotyczące wszystkich form prac konkursowych znajdują się w regulaminach w załączniku.

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody m.in. rowery, hulajnogi, gimbale, plecaki, smartwatche i inne.

Uwaga Bydgoszcz!!!

Prace konkursowe wraz z załącznikami należy wysyłać do dnia 21 maja 2021 r. Bydgoszcz

Uwaga Wrocław i okolice!!!
Przedłużamy termin nadsyłania prac w edycji dolnośląskiej do 4 czerwca 2021 r.!!!

EDYCJA DOLNOŚLĄSKA kontakt i przesyłanie prac

Uniwersytet Wrocławski Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery, ul. Kosiby 8, 51-621 Wrocław.

Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat konkursu: Katarzyna Rutkowska, e-mail: mappingair@uwr.edu.pl

EDYCJA BYDGOSKA kontakt i przesyłanie prac

Urząd Miasta Bydgoszczy Wydział Zintegrowanego Rozwoju Referat Polityki Środowiskowej, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz

Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat konkursu: Beata Brzozowska-Michałek, tel. 52 58 58 217, e-mail: beata.brzozowska@um.bydgoszcz.pl

REGULAMIN KONKURSU

Poniżej znajdą Państwo regulaminy: dolnośląskiej i bydgoskiej edycji konkursu, wraz z dodatkowymi materiałami do pobrania.

EDYCJA DOLNOŚLĄSKA

Regulamin dolnośląskiej edycji Konkursu

Załącznik nr 1 ZGODA RODZICÓW WOJ. DOLNOŚLĄSKIE – DO POBRANIA

Załącznik nr 2 ZGODA OSOBY PEŁNOLETNIE WOJ. DOLNOŚLĄSKIE – DO POBRANIA

Plakat Dolny Śląsk

EDYCJA BYDGOSKA

Regulamin bydgoskiej edycji Konkursu

Załącznik nr 1 osoby niepełnoletnie BYDGOSZCZ- DO POBRANIA

Załącznik nr 2 osoby pełnoletnie BYDGOSZCZ- DO POBRANIA

Plakat Bydgoszcz

Konkurs Na tropie czystszego powietrza organizowany jest w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza \ LIFE-MAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.