Czy wiesz czym oddychasz? – II edycja szkolenia dla animatorów edukacji ekologicznej!

We wrześniu 2021 roku zapraszamy na II edycję szkolenia dla animatorów edukacji ekologicznej, które odbędzie się w ramach naszego projektu. Ze względu na wciąż niepewną sytuację sanitarno-epidemiologiczną szkolenie zaplanowane jest w formule online.

Do uczestnictwa zapraszamy osoby pragnące rozwijać swoje kwalifikacje w zakresie edukacji ekologicznej: nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli mediów, pracowników urzędów oraz wszystkie osoby aktywne społecznie, zaangażowane w działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy niezbędnej do propagowania postaw ekologicznych w szerszych kręgach, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Termin szkolenia: 23-25.09.2021 r.

Szkolenie odbędzie się on-line i zakończy się uzyskaniem certyfikatu.

Szczegółowe informacje na temat szkolenia oraz o uruchomieniu zapisów zostaną podane w drugiej połowie lipca 2021 r.

Program szkolenia obejmuje wykłady i warsztaty na temat:
  • Wprowadzenie do problematyki – czy zanieczyszczenia powietrza to realny problem?
  • Kiedy i gdzie zagraża nam smog? – o emisji i rozprzestrzenianiu zanieczyszczeń powietrza
  • Jakość powietrza a zdrowie – skutki środowiskowe i zdrowotne zanieczyszczeń powietrza
  • Jakość powietrza na smartfonie? – skąd czerpać wiedzę o jakości powietrza
  • Co musimy, czyli uchwały antysmogowe w teorii i praktyce