Szkolenie dla animatorów edukacji ekologicznej – ZAKOŃCZONO ZAPISY!

We wrześniu 2021 roku zapraszamy na II edycję szkolenia dla animatorów edukacji ekologicznej, które odbędzie się w ramach naszego projektu. Ze względu na wciąż niepewną sytuację sanitarno-epidemiologiczną szkolenie zaplanowane jest w formule online.

Do uczestnictwa zapraszamy osoby pragnące rozwijać swoje kwalifikacje w zakresie edukacji ekologicznej: nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli mediów, pracowników urzędów oraz wszystkie osoby aktywne społecznie, zaangażowane w działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy niezbędnej do propagowania postaw ekologicznych w szerszych kręgach, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Termin szkolenia: 23-25.09.2021 r.

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie TEAMS i zakończy się uzyskaniem certyfikatu.

ZAPISY!!!

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod adresem: https://forms.office.com/r/H4r4iAQZup

Ze względu na bardzo dużą liczbę chętnych zapisy na II Edycję Szkolenia dla Animatorów Edukacji ekologicznej zostały zakończone.

Link do szkolenia zostanie przesłany zarejestrowanym uczestnikom droga mailową.

Wymiar szkolenia to 30 godzin, szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne poświęcone różnym zagadnieniom dotyczącym jakości powietrza.

Program szkolenia obejmuje wykłady i warsztaty :

Wykłady

1. Czy zanieczyszczenia powietrza to realny problem? – Wstęp do problematyki
  2. Kiedy i gdzie zagraża nam smog? – o emisji i rozprzestrzenianiu zanieczyszczeń powietrza.
  3. Norma dobowa, czy roczna? Jak ocenia się jakość powietrza.
  4. Problemy jakości powietrza w skali lokalnej.
  5. Wykorzystanie czujników niskokosztowych w pomiarach jakości powietrza.
  6. Co musimy, czyli uchwały antysmogowe w teorii i praktyce
  7. Co możemy, czyli możliwości ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza.
  8. Co robimy, czyli jak wdrażane są uchwały antysmogowe
  9. Jakość powietrza a zdrowie – skutki zdrowotne zanieczyszczeń powietrza
  10. Jak określić wielkość wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie?

Warsztaty

1. Ocena skutków zdrowotnych zanieczyszczeń powietrza – czy można to zrobić samemu?
  2. Jak ocenić jakość powietrza w Twojej okolicy? Smartfon? Pomiary? Obserwacje? – co sprawdzi się najlepiej?
  3. Jak prezentować informacje o jakości powietrza?
  4. Opracowanie założeń przykładowej akcji edukacyjnej na rzecz poprawy jakości powietrza.

Szkolenie realizowane jest w ramach Projektu „Czy wiesz czym oddychasz?” – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza – LIFE-MAPPINGAIR/PL