Projekt LIFE-MAPPINGAIR/PL na II Śląskim Konwencie Klimatycznym CLIMATE-CON 2023!

W dniach 11-12 października 2023 reprezentacja zespołu Projektu LIFEMAPPINGAIR/PL uczestniczyła w II Śląskim Konwencie Klimatycznym CLIMATE CON 2023, który odbywał się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Organizatorem imprezy było Województwo Śląskie – Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wydarzenie stanowiło podsumowanie prac w województwie śląskim realizowanych w zakresie m.in. poprawy jakości powietrza i przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Konwent był doskonałą przestrzenią do dyskusji o tym, jak zmieniać świat w trosce o środowisko naturalne oraz zdrowie i przyszłość mieszkańców regionu oraz całego kraju.

Dwudniowe wydarzenie adresowane było do szerokiej grupy odbiorców w szczególności: jednostek samorządu terytorialnego i ich związków, organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego, przedsiębiorców, studentów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców województwa śląskiego. Panele dyskusyjne, warsztaty dla młodzieży, wystawy sztuki oraz galerie zdjęć inwestycji proekologicznych przyciągnęły tłumy zainteresowanych.

W strefie expo, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość poznać wystawców prezentujących rozwiązania proekologiczne oraz projekty unijne na rzecz klimatu. Na naszym stoisku projektowym LIFEMAPPINGAIR/PL, wprowadziliśmy zainteresowanych w tematykę projektu, zaprezentowaliśmy portal z prognozami jakości powietrza oraz jeden z czujników jakości powietrza, jakie pracują w naszej sieci pomiarowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nasza oferta edukacyjna skierowana dla najmłodszych odbiorców, w zakresie czystego powietrza.

Oprócz nas, wśród wystawców swoje działania wspierające ochronę klimatu zaprezentowali również:

CLIMATE-CON 2023 był także wydarzeniem towarzyszącym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, który odbywał się w dniach 9–12 października 2023 r. w Brukseli. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak świetnym wydarzeniu! Zainteresowanych szczegółami projektu lub działaniami edukacyjnymi, prowadzonych przez nasz zespół zapraszamy do kontaktu.

Poniżej nasza fotorelacja z imprezy.