Bydgoska edycja konkursu “Bajkowe opowieści o powietrzu i jego problemach” rozstrzygnięta!

Z przyjemnością informujemy o wynikach bydgoskiej edycji konkursu literackiego „Bajkowe opowieści o powietrzu i jego problemach” organizowanego w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się 5 grudnia 2023 roku w siedzibie Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska UM Bydgoszczy. Jury obradowało w składzie:

Aleksandra Kowalska – Zastępczyni Dyrektora WZR,
Łukasz Karpiński – kierownik Referatu Ochrony Powietrza WZR
Adam Bzdawski – Referat Ochrony Powietrza WZR
Andrzej Szczepkowski – Referat Ochrony Powietrza WZR
Magdalena Pytlik – Biuro Komunikacji Społecznej
Beata Brzozowska-Michałek – WZR

W konkursie udział wzięli uczniowie 6 bydgoskich placówek oświatowych. Na konkurs napłynęło 14 prac konkursowych.

Komisja Konkursowa oceniła prace uwzględniając następujące aspekty:

• zgodność z regulaminem konkursowym;
  • czytelność przekazu;
  • oryginalność;
  • wartość edukacyjna;
  • poprawność językowa.

Postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I KATEGORIA WIEKOWA – dzieci i młodzież klas 4 – 7

I MIEJSCELaura Jędrzejewska, lat 12 – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy za utwór pt. „ Jak SUPERCHMURKA uratowała świat?”

II MIEJSCEDominika Głowińska, lat 10 – Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy za utwór pt. „Bajka o tym, jak Piotrek Powietrze uratował Smogowo”

III MIEJSCEKlaudia Stempnakowska, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 47 w Bydgoszczy za utwór pt. „Ale czad!”

WYRÓŻNIENIEMaja Madej, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 47 w Bydgoszczy za utwór pt. „Leśna misja”

WYRÓŻNIENIEMilena Smejlis, lat 12 – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi
w Bydgoszczy za utwór pt. „Kominkowa historia”

II KATEGORIA WIEKOWA – młodzież z klas 8 i ze szkół ponadpodstawowych

I MIEJSCERóża Szymańska-Kocińska, lat 14 – VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy za utwór pt. „Ekobajka o krainie wściekłych smogów”

II MIEJSCEAleksandra Wosik, lat 13 – Zespół Szkół nr 8 w Bydgoszczy za utwór pt. „Powietrzne wróżki”

III MIEJSCESonia Drewek, lat 14 –  Zespół Szkół nr 8 w Bydgoszczy za utwór pt. „Walka o powietrze”

Uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 14.30 w Sali im. Łochowskiego na ul. Jezuickiej 2. Zapraszamy!

Zwycięskie prace zostaną opublikowane w kolejnych wpisach.