Podsumowanie tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

W dniach 17-22.09.2021 Projekt LIFE-MAPPINGAIR/PL „Czy wiesz czym oddychasz?”, brał udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

Już po raz drugi zajęcia odbyły się w formule online.

Podczas tegorocznych dni festiwalowych odbyły się następujące zajęcia:

• O uchwałach antysmogowych, czyli czy możemy palić w kominku?

Wzięło w nim udział ok. 50 osób z województw: dolnośląskiego, kujawsko – pomorskiego i pomorskiego, osoby dorosłe, jak i młodzież ostatnich szkół średnich.

• Alergia rośnie w miarę pylenia

Wzięło w nim udział ok. 100 uczniów ze szkół w Kątach Wrocławskich , Kunic, Wrocławia.

• Klub modelarza, czyli badania jakości powietrza w epoce cyfrowej – w ramach projektu PMCOST

Wzięło w nim udział ok. 115 uczniów ze szkół z: Mirkowa, Bydgoszczy, Krzelowa, Kątów Wrocławskich, Wrocławia.

• Czy zje nas SMOG? Projekt LIFE-MAPPINGAIR/PL.

W wykładzie wzięło udział ok. 300 uczniów ze szkół i przedszkoli : we Wrocławiu, Borównie, Kunicach, Bydgoszczy, Siechnicach, Kątach Wrocławskich.

• Komin- morderca?, w którym udział wzięło  ok. 250 uczniów ze szkół w Mirkowie, Krzelowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Kłodzku, Kunicach, Bydgoszczy, Gdyni, Wrocławiu, Kątach Wrocławskich.

• Czy wiesz czym oddychasz?  w którym wzięło udział ok. 80 uczniów

Łącznie online w tegorocznych wykładach wzięło udział ok. 900 uczniów.

Wszystkim szkołom serdecznie dziękujemy za udział. Szkoły, którym nie udało się połączyć lub chciałyby skorzystać z naszych wykładów zachęcamy do kontaktu w celu umówienia zajęć stacjonarnych bądź online.

Mail: mappingair@uwr.edu.pl

tel. kom: 697 333 630

Wszystkich zainteresowanych zajęciami o zanieczyszczeniach powietrza, zapraszamy do kontaktu z nami.