Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego 2023

17 i 18 listopada 202 roku odbędą się Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego. Impreza organizowana jest wspólnie przez wrocławskie Uczelnie – Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, Akademię Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ekonomiczny i Akademię Wojsk Lądowych.

My – jako Projekt LIFE-MAPPINGAIR/PL – również mamy swój udział w wydarzeniu.

Zapraszamy na zajęcia pt:

• “Jakość powietrza w górach i dolinach, czyli czym oddychamy podczas zimowych wypadów” – 17.11 o godz. 9:00-10:00 i 10:30-11:30, Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery, ul. Kosiby 8

• “Historyczne kominy – smogowy portret Wrocławia” (17 i 18.11 o godz. 13:00-14:00, spotkanie na Wieży Matematycznej Gmachu Głównego UWr)

Jak się zapisać na wydarzenie?

• Rejestracja poprzez e-mail: piotr.ropuszynski@uwr.edu.pl;
  • W tytule e-maila proszę wpisać: Dni Klimatu 2023: “Góry i Doliny” lub “Historyczne kominy”.

W ramach Dni Klimatu w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery odbędą się również inne ciekawe zajęcia:

• “Sadza w atmosferze – zanieczyszczenie, które wpływa na klimat” (wykład dr Anetty Drzenieckiej-Osiadacz) oraz

• “Arktyka w globalnym systemie klimatycznym” (wykład prof. Krzysztofa Migały),

a w naszym macierzystym Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego dr Anna Grochowska przedstawi wykład “Miasto z klimatem – urbanistyka a zmiany klimatu”.

Zachęcamy również do sprawdzenia oferty pasjonujących zajęć organizowanych na innych uczelniach! Szczegóły w programie: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl/…/Program_szczeg…