Smog oczami dziecka

Co dzieci wiedzą o smogu? 18 grudnia 2023 roku ponownie odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Skłodowskiej-Curie w Trzebnicy Tym razem uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w warsztatach połączonych z konkursem plastycznym (wyniki konkursu przeprowadzonego w klasach 2a i 3c dostępne są tutaj). Celem zajęć było m.in. zainteresowanie dzieci tematem jakości powietrza, kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska oraz pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Czy zje nas smog?” oraz dowiedzieli się, jak sprawdzić jakość powietrza (przy SP nr 3 w Trzebnicy jest zainstalowany jeden z naszych czujników pyłu zawieszonego!). Wspólnie zastanawialiśmy się ile “złych” cząstek jest w powietrzu i co zrobić, by było ich jak najmniej. Teraz dzieci już wiedzą, że śmieci segregujemy, a nie w piecu palimy! Wiedzą również, kiedy warto zamienić plac zabaw na aktywności na sali gimnastycznej lub w domu.

Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną, której hasło przewodnie związane było z tematem konkursu „Jak się chronić przed smogiem?”. W warsztatach wzięło udział łącznie 36 uczniów w wieku 8-10 lat.

« z 35 »

Dziesięcioro uczniów zostało nagrodzonych. Komisja Konkursowa oceniła prace uwzględniając m.in. czytelność przekazu, pomysłowość, walory artystyczne, twórcze podejście do zagadnienia, estetykę wykonania (dokładność i staranność wykonania prac itp.). Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Arina Berezhna, klasa 3b

II miejsce – Maria Marciniec, klasa 3b

III miejsce – Krzysztof Kozik, klasa 3b  

III miejsce – Makar Tishchenko, klasa 3b  

III miejsce – Anna Rubaszewska, klasa 3b  

III miejsce – Teodor Ciba, klasa 3a

III miejsce – Szymon Szczepaniak, klasa 3a

III miejsce – Noemi Przybylska, klasa 3a

Wyróżnienie – Barbara Gołek, klasa 3b  

Wyróżnienie – Michalina Pawliszak, klasa 3a

 

Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace konkursowe…

I miejsce_Arina Berezhna_klasa 3b

« z 10 »

…oraz pozostałe prace uczniów z klasy 3a…

Adrian Sych_klasa 3a

« z 15 »

…i prace uczniów z klasy 3b.

Amelka Kalisz_klasa 3b

« z 10 »

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z rozdania nagród

« z 12 »

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!